Bug羹n; 04 Ekim 2023, ドramba
Akar: Suriye'de 19 Ter繹rist Etkisiz Hale Getirildi
Tarih : 2023.05.23  15:17:13
Milli Savunma Bakan覺 Akar, "D羹n gece Suriye'nin kuzeyinde 19 ter繹rist etkisiz hale getirildi" a癟覺klamas覺nda bulundu

Milli Savunma Bakan覺 Hulusi Akar, "Dün gece Suriye'nin kuzeyinde 19 terörist etkisiz hale getirildi. Son bir ay içinde etkisiz hale getirilen terörist say覺s覺 126 oldu." dedi.

Bakan Akar, Kayseri Üniversitesi taraf覺ndan düzenlenen "Terörle Mücadele ve Suriye Meselesi Konferans覺"nda, terörle mücadelenin büyük bir azim ve kararl覺l覺kla devam ettiini, 85 milyonu terör belas覺ndan kurtarmakta kararl覺 olduklar覺n覺 belirtti.

 

"Teröristler neredeyse hedef oras覺" anlay覺覺yla mücadeleyi sürdürdüklerini aktaran Akar, Mehmetçiin Irak ve Suriye'nin kuzeyinde teröristlerin "girilemez" dedii yerlere girdiini, "ç覺k覺lamaz" dedii yerlere ç覺kt覺覺n覺, teröristlerin inlerini balar覺na y覺kmaya devam ettiklerini söyledi.

Mehmetçiin ineyle kuyu kazar gibi teröristlerin bütün inlerine, maaralar覺na girmeye devam ettiini belirten Akar, "Maaralar覺, delikleri imha edildi, balar覺na y覺k覺ld覺 ve çok ükür Zap temizlendi. Dolay覺s覺yla hudutlar覺m覺zda ciddi bir güvenlik koridoru olutu, kontrol alt覺na al覺nd覺. Bitti mi? Bitmedi. Biz diyoruz ki en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek, durmak yok." diye konutu.

Terör örgütünün çökü halinde olduunu dile getiren Akar, unlar覺 söyledi: "Sözde elebalar覺 panik içinde efendilerine 'Bizi kurtar覺n, silah verin, Türk Silahl覺 Kuvvetlerinin operasyonlar覺n覺 durdurun' diye çar覺da bulunuyor. Ne verirlerse versinler, top da tüfek de helikopter de verseler biz onlar覺 kazd覺klar覺 çukurlara gömmekte kararl覺y覺z. 24 Temmuz 2015'ten bu yana 37 bin 886 terörist etkisiz hale getirildi. u anda terör örgütüne kat覺l覺m s覺f覺ra yak覺n, kaç覺 azami. Onun için de terör örgütünün elebalar覺 efendilerinden kendilerini kurtarmalar覺 için yard覺m çar覺s覺nda bulunuyor."

Türkiye'nin, Irak'覺n ve Suriye'nin toprak bütünlüüne ve egemenlik haklar覺na sayg覺l覺, operasyonlar覺n覺n uluslararas覺 hukuka tamamen uygun olduunu dile getiren Akar, unlar覺 söyledi:

"Bizim tek hedefimiz teröristler. Kimsenin dini, etnik ve mezhepsel kökeni ile ilgilenmiyoruz. Baz覺 fitne odaklar覺 bizim terör ile olan mücadelemizi sanki Kürt kardelerimize yönelik yap覺l覺yormu gibi anlam yüklemeye çal覺覺yorlar. Bu kabul edilemez, alçakça ve haince bir hareket. Kürtler ve Türkler yüzy覺llarca beraber ya覺yor, ekmeini ve suyunu payla覺yor. Milli Mücadele'yi beraber yapt覺k, ehitliklerde beraber yat覺yoruz. Cumhuriyeti beraber kurduk, 85 milyon biriz, beraberiz, bunu kimse bozamayacak. Terörle mücadelemiz artan bir tempoda devam ediyor.

Bir ay içinde 126 terörist etkisiz hale getirildi. Dün gece Suriye'nin kuzeyinde 19 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin önünde iki yol var. Ya teslim olacaklar ya da yok olup gidecekler. Baka ç覺kar yolu yok. 'Operasyonlar dursun' gibi bir ey yok. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, büyüktür."

Türkiye'nin, Cumhurbakan覺 Recep Tayyip Erdoan'覺n liderliinde kiilikli ve kimlikli politikalarla uluslararas覺 alanda özne haline geldiini, söz dinleyen deil, sözü dinlenen bir ülke olduunu aktaran Akar, yurt d覺覺nda son dönemde artan Türk dümanl覺覺 ve 襤slam kar覺tl覺覺na dikkati çekti.

Bat覺'n覺n "itibarl覺" olarak nitelendirilen baz覺 yay覺n organlar覺n覺n Türkiye ve Cumhurbakan覺 Recep Tayyip Erdoan aleyhindeki söylemlerini hat覺rlatan Akar, "Bu dergiler, gazeteler ülkemize, Cumhurbakan覺'm覺za kar覺 son derece seviyesiz ithamlarda bulundular. Bunlar覺n kabul edilmesi mümkün deil. Bunlar覺 iddetle k覺n覺yor, yapt覺klar覺 uygulamalar覺 lanetliyoruz." dedi.

Konumas覺 s覺ras覺nda dier savunma ve güvenlik konular覺nda da deerlendirmelerde bulunan, Akar, hudut güvenlii ve terörle mücadeleye ilikin görüntüleri de salondakilerle paylat覺.

Konferans覺 AK Parti Genel Bakan Yard覺mc覺s覺 Mehmet Özhaseki ile MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da takip etti.

Haberi Payla :
YAAM
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
Sitemizdeki yaz覺 , resim ve haberlerin her hakk覺 sakl覺d覺r. izinsiz veya kaynak g繹sterilemeden kullan覺lamaz.
G繹rsel Tasar覺m ve Yaz覺l覺m :
konya net haber - Y繹netim