Bugün; 04 Ekim 2023, aramba
Akşener: Başka Bir Ülkede Olsa Mahkemelik Olur
Tarih : 2023.05.27  15:13:59
Meral Akşener, "Cumhurbaşkanının yalan söylemesi, iki tuzak kurması, üç iftira atması kabul edilemez. Bu korkunç bir şey. Başka bir ülkede olsa mahkemelik olur” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı Fox TV canlı yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting meydanlarında izlettiği ve sonrasında montaj olduğunu itiraf ettiği videolar hakkında konuştu.

Akşener Erdoğan için, “Şerefimizden, güvenliğimizden sorumlu seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'nın; yalan söylemesi, tuzak kurması, iftira atması kabul edilemez!” dedi.

'AKIL SAĞLIĞI BOZUK BİR SİSTEM BU'

Akşener’in konuşmasının satır başları şöyle:

“Ya şimdi bakın bana hem PKK’lı deniyor kardeşim hem de faili meçhulcü. Ya akla zarar. Diyarbakır’a gidiyorsunuz faili meçhulcüyüm, Van’da faili meçhülcüyüm. Ankara’da, İstanbul’da da PKK’lıyım.

Ya bir kişide bu olmaz. Yani gerçekten akıl sağlığı bozuk bir sistem bu ama kaçamıyorsunuz onu anlatmaya çalıştım.

‘BAŞKA BİR ÜLKEDE OLSA MAHKEMELİK OLUR’

Bir Cumhurbaşkanı’nın böyle montaj işlere tevessül etmesi, böyle işlere karışması, böyle konuları bir de kalkıp göstermesi, yalan konuşması; bizim hepimizin, sizin, benim, Sayın Kılıçdaroğlu’nun; seçilmiş bir cumhurbaşkanı bu güçle, şu güçle, şu imkanlarla her şeye, her şeyi yapmaya muktedir bir cumhurbaşkanının bizim namusumuzun, şerefimizin, güvenliğimizin korunmasından da aynı zamanda yükümlü, görevli olan cumhurbaşkanının bir yala söylemesi, iki tuzak kurması, üç iftira atması kabul edilemez. Bu korkunç bir şey. Başka bir ülkede olsa mahkemelik olur.”

Haberi Payla :
YAşAM
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim