Bugün; 04 Ekim 2023, aramba
Dünyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İlk Tebrikler
Tarih : 2023.05.28  21:48:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dünyadan tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.

Bugün sandık başına giden Türkiye’de sandıkların kapatılmasının ardından başlayan oy sayma işlemlerinin sonuna gelinirken, resmi olmayan sonuçlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önde.

‘GÜÇLÜ İLİŞKİ’ VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sosyal medya hesabından tebrik eden Katar Emiri Tamim Bin Hamad, "Sevgili kardeşim Recep Tayyip Erdoğan, zaferinizi tebrik eder, yeni döneminizde başarılar ve kardeş Türk halkının ilerleme, refah ve iki ülke arasındaki güçlü ilişkiler açısından arzuladığını gerçekleştirmenizi dilerim" şeklinde kaydetti.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Tartışmasız seçim zaferi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik ediyoruz!" ifadelerini kullandı.

ALİYEV'DEN TELEFON

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.

Aliyev, Türk halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güvenini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin yeni dönemde de çok güçlü bir atılım içinde olacağına inandığını ifade etti.

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ederken, Özbekistan Cumhurbaşkanlığı sitesinde, "Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bugünkü cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki güvenilir ve tarihi zaferinden dolayı içtenlikle tebrik etti" şeklinde kaydedildi.

KKTC'DEN MESAJ

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, "Sevgili kardeşim Sayın Cumhurbaşkanı'na yeniden seçilmesinden dolayı en içten tebriklerimi sunuyorum. Siyaseti kamu hizmetine demirlemiş birkaç dünya liderinden biridir. O, mazlum Müslümanlar için bir güç direği ve devredilemez hakları için ateşli bir ses olmuştur. Pakistan ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler, yukarı yönlü bir yörüngede kalmaya devam edecektir. İki halk arasındaki mükemmel kardeşlik doğrultusunda stratejik ortaklığımızı daha da derinleştirmek için onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum" dedi.

KKTC Başbakanı Ünal Üstel, “Anavatan Türkiye’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu hayırlı olsun. Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın kazanması bizler açısından önemliydi. Sayın cumhurbaşkanına yeni dönemde de başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Somali Cumhurbaşkanlığı Ofisi de Türkçe mesaj paylaşarak Erdoğan'ı tebrik etti. Mesajda “Tebrikler dost ve kardeş Türkiye” denildi. Filistin Başbakanı Mohammad Shtayyeh, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim zaferinden dolayı tebrik etti.

Haberi Payla :
DÜNYA
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim