Bugün; 09 Aralk 2023, Cumartesi
"Böyle İnsanlık Dışı Bir Şiddeti İlk Kez Görüyorum"
Tarih : 2023.11.14  15:12:57
BM Güvenlik Konseyi dönem başkanı Brezilya'nın Devlet Başkanı Lula da Silva'dan İsrail'e terörizm suçlaması geldi: "Böylesine gaddarca, insanlık dışı bir şiddeti ilk kez görüyorum"

Gazze'den tahliye edilen 32 Brezilya vatandaşı ve Filistinli akrabaları Brezilya'ya iniş yaparken, karşılama töreninde konuşan Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva'dan İsrail'e ağır eleştiri geldi. Lula, İsrail'in 7 Ekim'den beri Gazze'de sürdürdüğü saldırılarında 'hiçbir kriteri göz önünde bulundurmadığını' ve masum insanların hedef alındığını söyledi.

lula-da-silva-afp-2111037.jpg

Lula da Silva

Lula, Refah Sınır Kapısı'ndan pazar günü tahliye edildikten sonra Brezilya devlet başkanlığına ait uçakla ve yaklaşık bir gün süren uçuşun ardından ülkeye dönen 32 Brezilya vatandaşını Brasilia Hava Üssü'nde karşıladı.

'İSRAİL BİR DİZİ TERÖR EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR'

Pistte bir konuşma yapan Brezilya Devlet Başkanı "Eğer Hamas bir terör eylemi gerçekleştirdiyse ve yaptığı şeyi yaptıysa, İsrail devleri de aynı zamanda çocukların ve kadınların savaşta olmadığını hesaba katmayarak bir dizi terör eylemi gerçekleştiriyor" ifadelerini kullandı. Lula, "Masum insanlara karşı böylesine gaddarca, insanlık dışı bir şiddeti ilk kez görüyorum" dedi.

Haberi Payla :
DÜNYA
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim