Bugün; 09 Aralk 2023, Cumartesi
MHP Lideri Bahçeli, AYM’yi Sert Dille Eleştirdi
Tarih : 2023.11.14  15:19:06
MHP lideri Bahçeli'nin gündeminde Yargıtay-AYM krizi vardı. Bahçeli, "AYM başkanı zillet ittifakının yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur." dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'nin gündeminde 31 Mart'taki yerel seçimler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, 'yargı krizi' tartışmaları vardı.Yargıtay ile AYM arasındaki tartışmayla ilgili, AYM'nin bir kez daha kapatılması gerektiğini savunan Bahçeli, AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı hedef aldı.

Bahçeli, "Kararın gereği TBMM'de yapılmalı, konu kapanmalıdır. AYM yetkilerini aştı, yargısal aktivizm yaptı. Ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır. PKK'lı ve FETÖ'cülere can simidi uzatan AYM'dir. AYM başkanı zillet ittifakının yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bu kişinin haddini hududunu aştığını düşünüyoruz. Türk devleti ile uğraşma, cesaretin varsa Kandil'e git." diye konuştu.

Yargıtay 3. Dairesi’nin milletvekili seçilen Can Atalay davasında hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi’nin “yetki aşımı yaptığını” öne sürerek, lehte karar veren üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

YARGI AYM'NİN VESAYETİ ALTINDA DEĞİLDİR

AYM ile Yargıtay arasında hiyararşik bir sorun yoktur. Yargı AYM'nin vesayeti altında değildir. Oturma eylemi yapanların Yargıtay'a laf etmesi küstahlıktır, seviyesizliktir. AYM, yargıya parmak sallamaktadır. AYM yetkilerini aştı, yargısal aktivizm yaptı.

Nerede bir suçlu varsa, nerede ihanet eden varsa kardeşliğimizi bozan varsa AYM tarafından hak ihlali ile ödüllendirilmektedir.

PKK'LI VE FETÖ'CÜLERE CAN SİMİDİ UZATAN AYM'DİR

Demirtaş lehine hak ihlali kararı veren AYM'dir. PKK'lı ve FETÖ'cülere can simidi uzatan AYM'dir. Sınır içind ve sınır ötesinde başını ezdiklerimizin sırtını sıvazlayan AYM'dir. Böyle giderse Gülen ile Karayılan'a hak ihlali ile kucak açacaktır. Bize göre Yargıtay görevini eksiksiz yapmıştır. Bunun gerisinde AYM'nin lekeli kararları vardır. Şehidin haklarını yok sayanların yakasından tutmak boynumuzun borcudur. Sabır göstermemiz söz konusu değildir.

Toplumsal düzeyde bizim gibi olmayanlarla bizden farklı düşünenlerle sağlıklı ilişki kurmak zorundayız diyen AYM neyi kastetmiştir? AYM başkanının varmak istediği yer neresi? AYM başkanının dilinin altında eveleyip gevelediği nelerden ibarettir?

AYM BAŞKANINI HEDEF ALDI

AYM başkanı zillet ittifakının yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bu kişinin haddini hududunu aştığını düşünüyoruz. Türk devleti ile uğraşma, cesaretin varsa Kandil'e git. Mahkeme başkanı tarafsızlığını kaybetmiştir. Milli birlik ve kardeşliğe cephe almıştır. Ya AYM kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır. HDP'nin kapatma davasını sekteye uğratan AYM başkanı ve üyeleri şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Bölücülüğün odağı olan partinin kapatılması hukuk namusudur. Bu davanın aylarca sürüncemede bırakanları milletimiz vakti geldiğinde kapatacaktır.''

 

Haberi Payla :
YAşAM
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim