Bugün; 09 Aralk 2023, Cumartesi
Akşener, "Allah Bizi Korumuş Kurban Keseceğim"
Tarih : 2023.11.18  15:15:40
Akşener parti içerisinde istifa eden 8 kişiye vurgu yaparak, "Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik. Allah bizi korumuş kurban keseceğim" şeklinde konuştu.

Partisinden ayrılan milletvekilleri hakkında konuşan Akşener, ayrılan isimlerin HDP’yi öne sürmesine ilişkin “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” ifadesini kullandı.

Partisinde yaşanan istifalara ilişkin konuşan Akşener, 8 kişinin partisinden istifa ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“8 milletvekili arkadaşımız o süreç içerisinde ayrıldılar. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımızın hakkında onları inceltecek tek cümle etmemeye gayret ettim. Genel olarak da her giden arkadaş çok ilginç bir şekilde bizi HDP ile eşgüdüm haline getirerek gitti.

Ama ilginç olanı şu; ya arkadaş, siz 2018'de CHP'ye yaptığımız ittifak çerçevesi içinde o ittifakın içinde birinci, ikinci sıralardan seçilecek yer olan üçüncü sıralardan ben yazdım.

Milletvekili seçilirken hiç HDP ile ilgili her hangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi… her giden arkadaş millete hesap vermek yerine hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih ettiler. Buna rağmen ben bu insanların hakkında konuşmadım."

'SAYGIYI KARŞI TARAFINDA GÖSTERMESİ GEREK'

Bu kişilerden biri MHP'ye gitti. ‘Gördüğüm lüzum üzerine' diyerek… üç arkadaş AK Parti'ye gitti, diğer arkadaş hiçbir yere gitmedi. Bir arkadaşımız da parti kurdu, bir arkadaşımız da seçime yakın gitti. Onun niye gittiği hakkında HDP üzerinden konuşmakla beraber halen bir fikrim yok. Bu çerçevede benim hayata, siyasete bakışım insanların durumuna, tutumuna saygı göstermektir. Dolayısıyla bu saygıyı karşı tarafın da size göstermesi gerekir. Bize derken seçmenine göstermesi gerekir. Bunların her biri izaha muhtaç işlerdir.”

'UCUBE SİSTEMDEN KURTULMAK İÇİN SEÇİMİ KAZANMAK ŞARTTI'

Akşener iki kez yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de 'ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı' vurgusunu yaptı. Akşener partisinden istifa eden vekillerle ilgili "Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik. 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık. Partimiz demokrasiye dair kuruldu"

'BAZILARININ YAPTIĞI SİYASİ DOLANDIRICILIKTIR'

"Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır. İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum "neden bize geldiniz?" diye. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba?"

'HER GİDENE ÜZÜLMÜŞÜMDÜR AMA ŞİMDİ KURBAN KESECEĞİM'

"Her gidene çok üzülmüşümdür ama şimdi bir kurban keseceğim. İYİ Parti cumhurbaşkanlığı kazanmak istemeyenlere de karşı çıktı. İYİ Parti toplumun kutuplaştırılmasına karşı çıktı. İYİ Parti Sinan Ateş'e sahip çıktı, bu da herkesi rahatsız etti.

'MİLLETİMİZ DEVLETİ SOKAKTAN TOPLADI'

Milletimiz devleti sokaktan topladı. Ben 7 sene boyunca FETÖ'cü olarak suçlandım. Dosyaya baktığımda kendi sülalemi de öğrenmiş oldum. 7 yıl sonra FETÖ ile herhangi bir şeyim bulunamadı yok. Benim bu konuda ifadem bile yok. İşte Türkiye'de hukukun geldiği nokta bu. Türkiye'yi kutuplaştıranlar, iftiralar türk kamuoyunun önünde gerçekleşti.

Haberi Payla :
GÜNCEL
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim